Главная > Методические мероприятия > Выкарыстанне электронных адукацыйных рэсурсаў

Выкарыстанне электронных адукацыйных рэсурсаў

5Чалавек адукаваны – той, хто ведае,
дзе знайсці тое, чаго ён не ведае.
Г. Зімель

Такімі словамі пачалася работа раённага семінара-практыкума настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры па тэме «Выкарыстанне электронных адукацыйных рэсурсаў па беларускай мове і літаратуры для павышэння якасці адукацыі вучняў», які адбыўся 12 мая 2016 года ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 22 г. Магілева”.

Мэта семінара – садзейнічанне фарміраванню інфармацыйнай культуры педагогаў, агульнапедагагічнаму характару ведаў і ўменняў, якія забяспечваюць прафесійнае выкарыстанне электронных сродкаў навучання ў навучальным працэсе, высокі ўзровень міжкультурных і агульначалавечых зносін.

У ходзе работы семінара адбыўся абмен вопытам настаўнікаў, якія маюць працяглы і станоўчы вопыт выкарыстання ЭСН у прафесійнай дзейнасці. У прыватнасці, настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа №22 г.Магілёва” былі разгледжаны наступныя пытанні: выкарыстанне інтэрнэт-рэсурсаў у дзейнасці настаўнікаў, арганізацыя правядзення ўрокаў з мультымедыйнай падтрымкай, выкарыстанне мультымедыйных прэзентацый, створаных настаўнікамі і вучнямі.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры Варанцова С.А.