Главная > Архив за 9 Декабрь, 2016

Чытаем Багдановіча

У кожнай літаратуры ёсць вершы, якія можна назваць візіткамі нацыі. Нагода ‒ мастацкая дасканаласць, а таксама шырокі грамадскі розгалас і ў нацыянальнай культуры, і за мяжой.

Профессия спасателя-пожарного

9 декабря 2016 года в рамках профориентационной работы в государственном учреждении образования «Средняя школа № 22 г. Могилева» состоялась встреча учащихся 11 «А» класса с начальником караула ПАСЧ-1 Могилевского городского отдела по чрезвычайным ситуациям лейтенанта внутренней службы Гусевым Д.С.

125-годдзе з дня нараджэння Максіма Багдановіча

9 снежня 2016 года наша краіна адзначае 125-годдзе са дня нараджэння выбітнага класіка беларускай літаратуры Максіма Багдановіча, які быў не толькі надзелены рысамі геніяльнасці паэт, але і аўтарам пейзажнай, любоўнай, сацыяльна-філасофскай лірыкі і вытрыманых у фальклорна-эпічным духу паэм.